KONFERENCJA „START W DOROSŁE ŻYCIE”

W piątek 28 września w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego
w Rzeszowie odbyła się konferencja pt. „Start w dorosłe życie”, w której wzięło udział kilkuset wychowanków domów dziecka i rodzin zastępczych z terenu Podkarpacia wraz
z opiekunami.

Głównym celem konferencji było zwiększenie świadomości i wiedzy młodzieży na temat metod poszukiwania pracy, przedstawienie zagadnień związanych aktywizacją szkolną
i zawodową; możliwości korzystania z programów pośrednictwa pracy dla wychowanków placówek opiekuńczo - wychowawczych, przygotowania dokumentów aplikacyjnych i innych ważnych instrumentów potrzebnych do zdobycia odpowiedniego wykształcenia i znalezienia zatrudnienia.

Jako Fundacja wspierająca dzieci i młodzież wychowującą się w pieczy zastępczej, dokładamy wszelkich starań, aby wkroczenie w nowy etap przebiegało pomyślnie.

W gronie prelegentów znaleźli się m.in.

- Pani Agnieszka Lew – Zastępca Kierownika Oddziału Nadzoru Pomocy Społecznej Wydziału Polityki Społecznej PUW w Rzeszowie;
- Pan Damian Szwagierczak – Dyrektor Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu;
- Pani Urszula Adamczyk – Doradca Zawodowy Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie;
- Panie Sylwia Mor-Zbucka i Karolina Kulczycka – Fundacja Program Pomocy Pierwsza Praca .

Wszystkim Patronom i Sponsorom składamy podziękowania za współpracę przy organizacji konferencji.

Sponsorzy:

Partnerzy: