W piątek 14 września 2018 r. na przemyskim stadionie Juvenia odbyła się II edycja Mistrzostw Podkarpacia Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Piłce Nożnej zorganizowana przez Fundację Kompas.

W Mistrzostwach uczestniczyło siedem placówek z terenu województwa podkarpackiego:

1.  Świetlica Profilaktyczno - Wychowawcza "Wzrastanie" w Radymnie

2. Fundacja Pomocy Młodzieży im. św. Jana Pawła II Wzrastanie (grupa starsza)

3. Fundacja Pomocy Młodzieży im. św. Jana Pawła II Wzrastanie (grupa młodsza)

4. Dom Dziecka w Skopaniu

5. Dom dla Dzieci i Młodzieży "Przystań" w Rzeszowie

6. Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem

7. "Dom pod Lipami” Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza w Radymnie

Zwycięską drużyną okazała się placówka z Fundacji Pomocy Młodzieży im. św. Jana Pawła II Wzrastanie (grupa starsza). Drugie miejsce zajął Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem
a trzecie "Dom pod Lipami” Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza w Radymnie.

Tytuł króla strzelców zdobył Łukasz Cichoń z Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem.

Najlepszym bramkarzem został Klaudiusz Krajowski z Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej
w Radymnie "Dom pod Lipami”.

Najlepszym zawodnikiem okazał się Sebastian Tarała z placówki Fundacji Pomocy Młodzieży
im. św. Jana Pawła II Wzrastanie.

Nad przebiegiem spotkań czuwali sędziowie delegowani przez PZPN.

W uroczystym otwarciu Mistrzostw udział wzięli m.in.: Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Pan Piotr Pilch, Prezydent Miasta Przemyśla Pan Robert Choma, oraz jego Zastępcy – Pan Janusz Hamryszczak i Pan Grzegorz Hayder, Radny Rady Miejskiej Pan Maciej Kamiński oraz dyrektor CKZiU nr 1 Pan Robert Rybak.

Zwieńczeniem i dopełnieniem piłkarskich emocji był mecz: Przyjaciele Fundacji – Reprezentacja Placówek, który zakończył się wynikiem 2:2.

Drużynę Przyjaciół Fundacji reprezentował Ks. Biskup Stanisław Jamrozek, Zastępca Prezydenta Przemyśla Pan Janusz Hamryszczak, Radni Rady Miejskiej w Przemyślu Pan Maciej Kamiński oraz Pan Stanisław Surma, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Pan Robert Bal, Prezes Fundacji Kompas Pan Grzegorz Poterek, Członek Zarządu Fundacji Kompas Pan Mateusz Wojtyna, Pan Jakub Namięta z Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Pan Rafał Piela z firmy KILBUD oraz Pan Dariusz Lasek.

Młodzi sportowcy wykazali się dużym zaangażowaniem, ambicją oraz umiejętnością przestrzegania zasad fair play. Z odwagą i determinacją podjęli zmagania piłkarskie i trud sportowej rywalizacji.

Mistrzostwa zostały objęte honorowym patronatem przez Wojewodę Podkarpackiego Panią Ewę Leniart, Marszałka Województwa Podkarpackiego Pana Władysława Ortyla, Posła na Sejm RP Panią Annę Schmidt-Rodzewicz, Posła na Sejm RP Pana Piotra Babinetza, Prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Pana Mieczysława Golbę, Prezydenta Miasta Przemyśla Pana Roberta Chomę oraz Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego w Rzeszowie.

Mistrzostwa Podkarpacia Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Piłce Nożnej mogły odbyć się dzięki  hojności wielu darczyńców i sponsorów, którzy wsparli inicjatywę Fundacji Kompas.