SPARTAKIADA KROSNO 2019

8 października 2019

8 października br. na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie odbyła się „Spartakiada Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych Województwa Podkarpackiego”, którego organizatorem była Fundacja Kompas, Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem oraz Fundacja ORLEN.

W zawodach udział wzięli wychowankowie placówek opiekuńczo – wychowawczych z całego Podkarpacia – ogółem 55 uczestników z 15 placówek.

Spartakiada rozgrywana była w dwóch kategoriach: młodszej: 10-15 lat i starszej: 16-25 lat w konkurencjach indywidualnych i konkurencji drużynowej. Były to konkurencje typowo lekkoatletyczne, jak biegi, skok w dal, rzut oszczepem czy pchnięcie kulą oraz konkurencje, takie jak: rzuty lotkami do tarczy, skoki w workach czy rzuty piłką do kosza.

Partnerami organizatorów byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie.

Patronat Honorowy nad Spartakiadą objęli:

-Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Anna Schmidt-Rodziewicz,
-Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz,

-Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Józef Rzońca,

-Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart,
 -Starosta Krośnieński Jan Pelczarl
- Radny Miasta Krosna Paweł Krzanowski.

Patronat medialny:
- TVP3 Rzeszów,
- Radio FARA
- KrosnoSfera
- Trendy Radio
- terazKrosno.pl
- Jedlicze24.pl
-Tygodnik regionalny "Nowe Podkarpacie"

Nad zdrowiem i bezpieczeństwem uczestników czuwali ratownicy medyczni Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie.

Organizacja Spartakiady była możliwa dzięki hojności wielu darczyńców i sponsorów:
- Platinum Expert
- PGE Obrót S.A. z Rzeszowa