Trochę o nas i naszych celach

Fundacja Kompas została założona w 2018 roku z inicjatywy młodych osób. Sam pomysł zrodził się dużo wcześniej, podczas licznych rozmów i wyrastał z osobistych doświadczeń, wspólnych pasji i zaangażowania w pracę na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży. To właśnie wtedy wpadliśmy na pomysł… mniej mówić, więcej działać!

Zarząd Fundacji Kompas jak i osoby współpracujące, działają pro publico bono. Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej, nie zatrudnia pracowników a wydatki pokrywane są dzięki ofiarności i wyrozumiałości innych osób. Ważne jest dla nas abyście o tym wiedzieli, obdarzyli nas zaufaniem i włączyli się w nasze inicjatywy.

Zasadniczym celem fundacji jest ukształtowanie dobrze wychowanego i przygotowanego do życia człowieka. Dlatego chcemy:

- aby wszystkie dzieci i młodzież miały równe szanse na start oraz mogły kształtować swoją przyszłość zgodnie z zainteresowaniami;

- angażować się w projekty z obszaru nauki, kultury, sportu, ochrony zdrowia i ochrony środowiska, biznesu i przedsiębiorczości, mające na celu społeczny i duchowy rozwój młodych ludzi.

- wychowywać młodzież w duchu patriotyzmu. Pomóc im rozwijać i pielęgnować pamięć o historii naszego narodu.

- podejmować współpracę z firmami, instytucjami, a także osobami prywatnymi, które podzielają nasze pasje i chcą włączyć się w realizację celów, jakie przyświecają naszej fundacji.

Efekty naszej pracy będziemy prezentować Wam na naszej stronie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi projektami.

Jeżeli macie pomysły, wolny czas i chcecie pomóc, piszcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Może nie zmienimy całego świata, ale wspólnie możemy zmienić świat jednego dziecka.

CZŁOWIEK

Człowiek, jego potrzeby i problemy są dla nas punktem wyjścia we wszystkim, co robimy. Ludzie stanowią dla nas największą wartość. Wierzymy, że każdy człowiek ma prawo do życia, wolności, szacunku, decydowania o własnym losie, równości szans, rozwoju zawodowego, osobistego szczęścia oraz realizacji swoich marzeń.

WSPÓŁPRACA

Działamy dla dobra społecznego i we współpracy z innymi, aby mieć pewność, że nasza pomoc jest skuteczna i dociera wszędzie tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. Prowadzimy dialog z osobami i instytucjami z naszego otoczenia.

ODPOWIEDZIALNOSĆ

Postępujemy w sposób rozsądny i dojrzały. Mamy świadomość, że każda nasza decyzja ma wpływ na otoczenie i dbamy, aby ten wpływ był zawsze pozytywny.

UCZCIWOSĆ

Działamy uczciwie i transparentnie.

PASJA

Pomagamy, ponieważ chcemy i czujemy taką potrzebę.

SZACUNEK

Szanujemy innych ludzi i siebie nawzajem. Tworzymy przyjazną atmosferę, pełną troski i empatii.

RADOSĆ

Największą nagrodą dla nas jest widzieć uśmiech na twarzach dzieci i młodzieży.

ZAUFANIE

Zaufanie, profesjonalizm, zaangażowanie i kompetencje stanowią u nas jedną całość.

INSPIRUJEMY

Inspirujemy i poszukujemy inspiracji. Pomagamy w realizacji marzeń i pasji.

JAKOSĆ

W działaniu stawiamy na kreatywność połączoną z profesjonalną wiedzą
i kompetencjami. Wszystkie działania i podejmowane inicjatywy realizujemy na najwyższym poziomie. Do każdego zadania podchodzimy indywidualnie oraz z największym zaangażowaniem. Swoją pracę zawsze wykonujemy starannie i rzetelnie, z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Ważnym celem Fundacji jest nieustanny rozwój oraz udoskonalanie wszechstronnie prowadzonych działań.

WIERZYMY W LUDZI

Wierzymy, że to co dajemy innym, na pewno do nas wróci.